Кооперативна Академія

Законопроект про стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств

18.07.2016

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

«Прийнятий Верховною Радою Закон №1599 надасть нового імпульсу для розвитку приватної ініціативи на селі. Закон стосується умов забезпечення спрощеного порядку трансформації особистих селянських господарств в сімейні фермерські господарства. Це, безсумнівно, спростить умови започаткування власного аграрного бізнесу та надасть нового імпульсу для розвитку приватної ініціативи на селі», – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

За його словами, реалізація законопроекту дозволить легалізувати та вивести в правове поле діяльність особистих селянських господарств та залучити їх до організованого аграрного ринку. Це в свою чергу впливатиме і на цінову політику та надасть нових можливостей для отримання підтримки, у тому числі з боку іноземних донорів.

«Крім того, внесеними змінами до законів України «Про фермерське господарство» та «Про особисте селянське господарство» надається потужний поштовх для розвитку кооперативного руху на селі, як ключового фактору формування достойного рівня життя на селі», – підкреслив Міністр.

Він наголосив, що сімейні ферми можуть зайняти достойну позицію як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

«Сьогодні зроблено черговий крок для підвищення конкурентоспроможності наших селянських господарств, їх зміцнення та подальшого розвитку»,  – підсумував Олексій Павленко.

Довідково

31 березня 2016 року Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроекту №1599 «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств».

Законом передбачається внесення змін і доповнень до законів «Про фермерське господарство» та «Про особисте селянське господарство»  з метою створення правових, економічних та соціальних передумов трансформації особистих селянських господарств в сімейні фермерські господарства з набуттям статусу юридичної особи чи фізичної особи-підприємця – виробника сільськогосподарської продукції, забезпечення їм повноцінної участі в аграрному ринку та посилення соціального захисту членів таких господарств, стимулювання створення на їх основі життєздатної системи сільськогосподарської обслуговуючої кооперації та подальшого забезпечення комплексного розвитку малих форм господарювання у сільській місцевості.

Коментар юриста: Фермерські господарства та власників ОСГ – визнано виробниками сільськогосподарської продукції. Однак, відповідні зміни до податкового кодексу не внесені – відповідно поки у них не має можливості користуватися податковими пільгами, які доступні платникам 4-ї групи єдиного податку (спец режим ПДВ)