Кооперативна Академія

ПЕРШИЙ «КООПЕРАТИВНИЙ» ВЕТЕРИНАР

26.07.2017

26.07.2017 року в СОК «Добробут Андріївки» (Покровський район Дніпропетровської області) відбулася презентація ветеринарної програми та урочисте відкриття складу ветеринарних ліків. Фінансування придбання ліків та обладнання для надання якісних та високопрофесійних ветеринарних консультацій здійснено за рахунок Фонду розвитку молочного підприємництва Проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні» .

Завданням Фонду розвитку молочного підприємництва є створення супутнього бізнесу в сільській місцевості, який має сприяти безперебійному функціонуванню молочного бізнесу членів кооперативів, а також підвищенню якості молока, добробуту власників сімейних ферм та громад **.

Чижевска Наталія, власниця сімейної ферми, голова Farm Management Group «Покрівки»: «Ми віримо в те, що ветеринарна програма отримає продовження  і нею почнуть постійно користуватися не лише сімейні ферми, а також інші члени кооперативу, які поки ще не стали сімейними фермами, але хочуть отримувати якісні ветеринарні послуги та ліки. Особисто я дуже підтримую цю ініціативу, яка, в кінцевому результаті, має позитивно вплинути на якість молока та здоров’я поголів’я. Всі чудово усвідомлюють, що ці дві складові позитивно вплинуть на фінансовий результат господарювання.»

Дана ветеринарна програма була ініційована Farm Management Group «Покрівки»  та іншими членами кооперативу. Відтепер члени СОК «Добробут Андріївки» мають доступ до якісних ветеринарних препаратів за цінами, які близькі до гуртових, а також можуть отримати консультаційні ветеринарні послуги від ветеринара, який спеціалізується на лікуванні ВРХ. В урочистому відкритті складу ветеринарних ліків взяли участь голова та менеджер кооперативу, члени та членкині кооперативу та Farm Management Group «Покрівки».

Ветеринар-консультант СОК «Добробут Андріївки» Олесій Луценко та консультант DMS Костянтин Росляков розповіли про якість отриманих ліків та обладнання, специфіку їх використання та переваги використання ефективних хоча і недешевих препаратів.

Положенцев Дмитро, власник сімейної ферми, член Farm Management Group «Покрівки»: «Мої очікування, що із початком роботи ветеринарного консультанта на моїй фермі не буде ялових корів, адже на них ідуть  витрати, їх треба годувати, а молока вони не дають. Окрім цього, я очікую, що вдасться уникати загибелі поголів’я. На маю думку, доцільно проводити щомісячні ветеренарні огляди тварин. Це дасть змогу  упередити проблеми з заплідненням та загибеллю поголівя, що значно краще ніж вирішувати  проблеми по факту їх виникнення».

Після урочистого відкриття, учасники заходу перейшли до обговорення схеми надання ветеринарних консультацій, ціноутворення ветеринарних ліків для членів та членкинь кооперативу. Учасники дискусії жваво обговорювали вартість ветеринарних консультаційних послуг та якість їх надання; систему звітності консультанта – картка відвідування ферми та картка виклику; систему щомісячних оглядів поголів’я, ургентних викликів ветеринара, надання консультацій за допомогою стільникового зв’язку. Після узгодження особливостей співпраці, консультант з ветеринарії та голова кооперативу Антоніна Куриленко підписали меморандум про співпрацю.

Захаренко Сергій, менеджер СОК «Добробут Андріївки»: «На мою думк, це край необхідна програма. Нажаль, в нашому кооперативі були випадки загибелі племінного поголів’я в результаті надання неякісних ветеринарних консультаційних послуг та обмеженості доступу жителів району до якісних ветеринарних ліків. Можливо не всі члени кооперативу зараз усвідомлюють перевагу доступу до спеціалізованих ветеринарних консультаційних послуг та ліків, які застосовуються в сучасних схемах лікування. Головне, що це не десь там, а тут, в нашому кооперативі – СОК «Добробут Андріївки». Я вірю, що надання професійних послуг ветеринаром забезпечить покращення якості молока в кооперативі, а від так, ми можемо сподіватися на вищу ціну від наших партнерів. Зрозуміло, що у нас можуть виникнути проблеми в комунікаціях та довірі до нового, але ми разом  їх подолаємо».

На завершення зустрічі активні члени кооперативу, на запрошення Антоніни Куриленко та Олексія Луценка, взяли участь у демонстраційному огляді стада Сімейної ферми Куриленко.

Під час якого ветеринар-консультант СОК «Добробут Андріївки» здійснив огляд приміщення в якому утримується дійне поголів’я, доїльного обладнання, надав рекомендації щодо уникнення потенційних техногенних ризиків, які можуть сприяти збудникам хвороб; здійснив огляд молочного стада і, у відповідності до протоколу заповнив картку відвідування сімейної ферми та надав рекомендації, щодо поліпшення здоров’я поголів’я. Варто відзначити, що під час огляду стада, на ферму завітав голова ДОГО «Дніпропетровська сільськогосподарська консультаційна служба» Максимов Максим та голова фракції «Самопоміч» у Верховній Раді України,  народний депутат України Березюк Олег.

Під час зустрічі учасники заходу та гості обговорили законодавчі ініціативи щодо розвитку кооперації в України, враховуючи наявну практику функціонування СОК «Добробут Андріївки».

Крайній Андрій, фахівець по роботі з постачальниками молока «Данон Україна»: «Я вважаю, що дана програма є доброю та сприятиме розвитку таких невеликих постачальників (прим. ред. для «Данон Україна»), як сімейні фермери та кооперативи. На мою думку, з розвитком програми дорогі ветеринарні ліки стануть для членів кооперативу дешевшими. Тобто, можна буде використовувати доступні якісні препарати і отримувати кращий ефект за коротший проміжок часу. Варто пам’ятати, що багато залежить все ж таки від самих власників та їх готовності змінюватися на краще».

 

Бажаємо успіху СОК «Добробут Андріївки» у реалізації такої життєвонеобхідної ініціативи як якісні ветеринарні консультації та створення складу ветеринарних ліків.

 

Куриленко Антоніна, власниця сімейної ферми, голова СОК «Добробут Андріївки»: «Ми давно говорили про те, що варто мати «свого» консультанта з питань ветеринарії. Але де ж його взяти? Ми вдячні проекту і особисто консультанту DMS Костянтину Рослякову за підготовку для нашого кооперативу такого фахівця. Я, як голова та власниця сімейної ферми, усвідомлюю, що нашому консультанту буде не легко, адже ми проходили навчання з основ ветеринарії, ми бачили різні технології та підходи, які використовуються у профілактиці та лікуванні ВРХ, але, водночас, я впевнена, що і сам Олексій прагне вдосконалюватися,  навчатися і впроваджувати кращі практики в нашому кооперативі. Окремо зазначу, що в нас в кооперативі нарешті з’явився склад ветеринарних ліків і тепер всі члени кооперативу, яким терміново потрібні ліки, не мусять їхати до райцентру чи до м.Дніпро, а можуть їх отримати в кооперативі. До речі, зараз досить спекотно, а ми свої ліки зберігаємо у відповідних умовах, рекомендованих виробником. Для цього ми окремо закупили холодильник і маємо спеціальні бокси для їх правильного зберігання та транспортування».

 

 

Луценко Олексій, ветеринар-консультант СОК «Добробут Андріївки»: «Сьогодні ми обговорили умови нашої співпраці, підписали меморандум. Це наш перший офіційний крок для подальшої співпраці. Чому кажу перший, бо я разом з Костянтином Росляковим вже більше ніж чотири місяці готуюсь до запуску цієї програми. Вивчивши наявну ситуації зі здоров’ям стада, ми вирішили акцентувати увагу на системі превентивних заходів, репродуктивному здоров’ї поголів’я, профілактиці та лікуванні маститів, догляді за кінцівками. Дуже сподіваюся, що ми разом досягнемо успіху».

 

Росляков Костянти, консультант DMS: «Дана програма є унікальною для України. Унікальною, перш за все, в тому, що ми впроваджуємо в реальну практику стандарти якісного ветеринарного обслуговування, починаючи від спілкування з клієнтами і закінчуючи дотриманням стандартів біобезпеки. Наразі ми плануємо, що консультанти з ветеринарії запрацюють в двох кооперативах, але лише в СОК «Добробут Андріївки» створено склад з усіма необхідними ліками, які використовуються для лікування ВРХ. Цікавим є те що ми разом з CoopAcademy розробили систему якості надання ветеринарних послуг і по факту зараз її впроваджуємо в покровському кооперативі».

 

** за детальною інформацією про можливість співпраці з Фондом розвитку молочного підприємництва звертайтесь до CoopAcademy.

Метки: ,