Кооперативна Академія

СІМЕЙНІ ФЕРМИ УЧАСНИКИ EUROPEAN DAIRY FARMERS

03.07.2019

Міжнародна спільнота вже має детальні рекомендації ООН з надання підтримки сімейним фермерським господарствам. Українські сімейні молочні ферми, що об’єднані в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, лише шукають секрети підвищення ефективності молочного бізнесу.

Так у 2016 році більшість вітчизняних молочних сімейних ферм добровільно об’єдналися в групи ведення обліку (Farm Management Group), метою яких було налагодження управлінського обліку на фермах, прийняття прагматичних рішень на основі результатів господарювання, визначення кращих практик та впровадження їх в діяльність. Як наслідок, у 2018 році середня продуктивність 1 голови ВРХ зросла на 492 фізичних кілограми молока. Цей результат цілком виправдовує такі підходи до об’єднання фермерів.

У 2018 році група з 10 вітчизняних сімейних ферм та демонстраційної ферми СП «Молочарське» долучилися до European Dairy Farmers (EDF). European Dairy Farmers – неполітичний, неупереджений та незалежний клуб, керований прогресивними фермерами. Він служить платформою для обміну ідеями, досвідом та знаннями на міжнародному рівні від фермера до фермера. На початок 2019 року EDF об’єднував понад 270 виробників молока з країн ЄС, Канади, Чилі. В червні 2019 року українська делегація була запрошена на Конгрес EDF у Данію. Виступаючи на Конгресі, власниця сімейної ферми Ірина Царьова розповіла про особливості українських сімейних ферм, виклики та можливості молочного бізнесу, а також про успішний досвід молочної кооперації в Україні. Як зазначила Ірина, масштаби українських молочних сімейних ферм значно відрізняються від європейських, але долучення  українських сімейних ферм до European Dairy Farmers дасть їм можливість, використовуючи єдину методологію, порівнювати свою ефективність не лише на національному рівні, а і на рівні членів EDF, визначити свої конкурентні переваги та сформувати бачення майбутнього. Українські учасники Конгресу мали змогу побачити найуспішніші молочні ферми Данії, ознайомитися з підходами до оптимізації витрат та напрямами підвищення ефективності молочного бізнесу в різних регіонах, поспілкуватися з фермерами різних країн, а також на власні очі побачити новинки ринку обладнання для молочного бізнесу.

Конгрес у Данії був початком міжнародної співпраці сімейних ферм членів кооперативів. Попереду у вітчизняних сімейних ферм кропітка робота по подальшому пошуку шляхів підвищення ефективності молочного бізнесу, накопиченню досвіду та обміну ним.

Метки: ,