Кооперативна Академія

СПЕЦІАЛІСТИ VALACTA ТА DMS ПОДІЛИЛИСЯ СЕКРЕТАМИ З ФЕРМЕРАМИ

11.07.2018

Що може бути більш корисним, ніж поєднання навчання та практичного досвіду від канадських та українських експертів з розвитку технологій молочного бізнесу? Майже нічого, окрім, додавання до цього зустрічі власників сімейних ферм, які ведуть управлінський облік та рахують ефективність впровадження рекомендацій.

Саме тому, командою Кооперативної Академії, Valacta та DMS було організовано семінар на тему «Підвищення ефективності молочного бізнесу: магія чи реалії Valacta», який відбувся 6 липня 2018 року. Даний семінар об’єднав членів та членкинь  чотирьох Farm Management Group з трьох областей, а саме Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської.

Цього разу для членів та членкинь Farm Management Group з СОК «Жовтневе» та СОК «Любава» було організовано навчальний тур на демоферму СП «Молочарське», що знаходиться в с. Олександрівка Покровського району Дніпропетровської області. Варто зазначити, що учасників навчального візиту зустрів екс-голова ОК «Господар», а зараз радник правління об’єднання кооперативів Олексій Захарчук. Олексій розповів про історію створення СП «Молочарське» та розвиток кооперативного руху в Дніпропетровській області, Україні та світі. Під час екскурсії по демофермі її менеджер Віталій Ткач та молочний технік DMS Стас Кравець  розповіли про технологію утримання ВРХ, як читаються і використовуються результати аналізів молока, що здійснюються лабораторією DMS, продемонстрували процес складання та приготування раціону, а також ознайомили з особливостями утримання корів  голштинської та джерсійської порід.

Під час самого тренінгу голова FMG «Покрівки» Наталія Чижевська розповіла про FMG «Покрівки», досвід організації тренінгів, ветеринарну програму та плани FMG на найближчий рік. Ан-Марі Крістен поділилася досвідом організації співпраці між канадськими виробниками молока та Valacta. Колега Ан-Марі Крістен, П’єр Племондон, розповів про організацію роботи та обов’язки молочних техніків в Канаді. Разом з командою DMS канадські експерти ознайомили учасників та учасниць з 8 факторами, що впливають на ефективність роботи сімейної ферми.

Окрім цього, учасники та учасниці семінару мали можливість поділитися досвідом впровадження кращих практик в сімейні ферми та висловили розчаруванням відтермінуванням застосування вимог Європейського союзу, щодо якості молока, яке приймається  від населення (заборона прийому молока другого сорту та несортового), так як це негативно впливає на конкурентні позиції виробників якісного молока, якими і є сімейні ферми члени FMG.

Farm Management Group – група виробників молока, яка впроваджує систему управління фермою та долучена до навчання, що проводить CoopAcademy.

Метки: , , ,