Кооперативна Академія

ПЕРШИЙ КООПЕРАТИВНИЙ ВЕТЕРИНАР. РІК ПЕРШИЙ.

06.08.2018

26 липня 2018 року минув рік як в СОК «Добробут Андріївки» відбулася презентація ветеринарної програми та урочисте відкриття складу ветеринарних препаратів. Вже можна підводити перші підсумки.

Від початку роботи ветеринарної програми, в ній планувало брати участь 10 сімейних ферм, але, на жаль, з різних причин на сьогодні участь беруть лише 7. Всі вони зазначають, що перший кооперативний ветеринарний лікар здійснює щомісячний об’їзд сімейних ферм та надає якісні послуги по ургентних випадках. За результатами відвідуванням ветеринарний лікар складає для власників сімейних ферм відповідні письмові рекомендації. Якщо ці рекомендації вимагають лікування, то, у відповідності до протоколу лікування, ветеринарний лікар надає медикаменти.

Схема співпраці першого кооперативного лікаря з членами і членкинями кооперативу є гнучкою та передбачає використання всіх можливих інструментів для ефективного надання послуг. Так, наприклад, у разі виникнення питання у власників тварин щодо їх здоров’я, вони робили фото і, використовуючи Viber чи WhatsApp, надіслали їх ветеринару, описуючи симптоми. На підставі отриманої інформації ветеринар, у кожному випадку індивідуально, приймав рішення чи варто виїжджати на ферму чи власник під керівництвом ветеринара може провести всі маніпуляції самостійно. Наша статистика свідчить про те, що понад 90% таких звернень (надсилання фото та опису симптомів), не потребувало виїзду ветеринара на сімейну ферму, а власник сімейної ферми під керівництвом ветеринарного лікаря самостійно надавав допомогу тварині.

Підводячи підсумки річної роботи, можна констатувати, що найрозповсюдженішими проблемами ветеринарного характеру серед сімейних ферм були:

  • лікування маститів застарілими методами та не завжди ефективними препаратами;
  • проблеми у корів після розтелу – ендометрити, затримки посліду, набряки вим’я;
  • недоглянуті кінцівки та захворювання тварин спричинене цим;
  • захворювання: персистентні жовті тіла, гіпофункція яєчників, кісти.

Майже всі ці проблеми були вирішені ветеринарним лікарем в партнерстві з фермерами. Так, у травні місяці цього року разом з консультантом «Белвета» Олександром Бережним була проведена розчистка копит на 4 сімейних фермах, повторну розчистку заплановано на листопад. Під час розчистки копит було виявлені 3 корови з виразками копит, відповідно було призначене ефективне лікування. Якби ці маніпуляції тварини не були проведені вчасно – тварини були б вибракувані.

Разом з  консультантом та куратором ветеринарної програми від DMS Костянтином Росляковим були розроблені ефективні та порівняно не дорогі схеми лікування маститів та захворювань системи відтворення. Безпосередньо ветеринаром Олексієм Луценко була розроблена інструкція по діям фермерів під час розтелу корів, в якій детально розписані усі маніпуляції, які повинені бути зроблені тварині до- і під час розтелу. У співпраці з молочним техніком DMS Стасом Кравецем, на основі лабораторних даних DMS результатів дослідження молока, оброблених за допомогою компанії Valacta, значна кількість порушень стану здоров’я корів була виявлена на початкових етапах, що дозволило усунути їх за мінімальний кошт та з мінімальною шкодою для організму тварини.

Так, наприклад, робота з DMS/Valacta дозволила, використовуючи молоко, проводити ранню діагностику тільності з 28-42 день після запліднення (у випадку, якщо корова або нетель нетільна – проводилося ректальне дослідження або УЗД та розписувалася відповідна схема лікування),  постійно контролювати бактеріальне забруднення молока та вмісту в ньому соматичних клітин. У разі відхилення двох останніх показників від норми, з’ясовувалася ступінь враження організму корови патогенами і, у відповідності до протоколу лікування, проводилося оздоровлення тварини. Тут треба зазначити, що перший кооперативний ветеринарний лікар не керується принципом дешевизни надання лікування, перш за все, лікування, що проводиться першим кооперативним ветеринарним лікарем має бути ефективним, і як можна швидше відновити продуктивність поголів’я. Лише в такому випадку власник сімейної ферми буде мати можливість швидко повертати кошти витрачені на лікування тварини.

Також важко переоцінити користь складу ветеринарних препаратів для власників сімейних ферм: препарати періодично поповнюються і завжди «під рукою», а до цього по ветеринарні препарати доводилося їхати мінімум за 10-15 км до найближчої ветаптеки, і, нажаль, якість препаратів там була різною, а від так це не гарантувало їх позитивного впливу на організм тварини.

Своїми планами на майбутнє ділиться герой цієї публікації – перший кооперативний ветеринар Олексій Луценко: «Мені особисто, як і СОК «Добробут Анкдріївки», хотілося б щоб до нашої програми отримання якісних та сучасних ветеринарних послуг приєдналися і інші сімейні ферми, можливо не тільки із нашого району. Це не лише, як показують дані виміру економічної ефективності програми, що ведеться СоорAcademy, дозволяє заощадити на послугах, а і зберегти поголів’я та збільшити продуктивність корів. Адже, проводячи приватну практику з населенням, яке поки що не в нашому кооперативі, я усвідомив, що люди мало знаються на правильній годівлі, технології утримання та доїнні корів, не кажучи про сучасні ветеринарні препарати та маніпуляції з тваринами. В цьому плані власники наших ферм на голову вищі і на крок попереду! Також хотілося б навчитися правильно читати та трактувати звіти лабораторії DMS/Valacta, я впевнений, що в цьому мені допоможе Стас Кравець. Планую більше відвідувати тренінгів та курсів по лікуванню та профілактиці захворювань корів, бо мої клієнти стають вибагливішими та і кооператив ставить все вищі вимоги».

Сподіваємося, що в наступному році кількість сімейних ферм, які зрозуміють і усвідомлять, що профілактика і професійний ветеринарний сервіс є значно дешевшим для сімейної ферми, а ніж ургентні ветеринарні випадки та захворювання тварин, збільшиться і вони приєднаються до даної програми.

Метки: , ,


Warning: fopen(.SIc7CYwgY): failed to open stream: No such file or directory in /home/sksdp/coop-academy.com.ua/www/wp-content/themes/coop_1/footer.php on line 18

Warning: fopen(/var/tmp/.SIc7CYwgY): failed to open stream: No such file or directory in /home/sksdp/coop-academy.com.ua/www/wp-content/themes/coop_1/footer.php on line 18