Кооперативна Академія

НАШ ДОСВІД – ДОСВІД УКРАЇНИ

10.06.2018

«Учітесь, читайте, і чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь….».  Мабуть не буде таких часів, коли ці слова українського поета та  гордості України Тараса Шевченка втратять актуальність. Саме тому  члени і членкині Farm Management Group не лише беруть участь у тренінгах і навчальних турах, а і обмінюються інформацією на річних зустрічах, де вони можуть почути про успішні практики своїх колег, побачити результати діяльності групи і порівняти їх з власними, підвести підсумки активностей, розроботи програми розвитку та визначити плани на майбутній рік.

«Це вже наша друга річна зустріч. Ми маємо групу у Viber, часто телефонуємо один одному, зустрічаємось на зборах та правліннях кооперативу, але річна зустріч – це той захід, де ми можемо об’єктивно побачити наші результати як групи, так і сімейної ферми, та спланувати навчання і тренінги на майбутнє. В минулому році ми думали де знайти якісні ветеринарні послуги і, завдячуючи Проекту_розвитку_молочного_бізнесу_в_Украіні,  CoopAcademy та DMS, ми їх знайшли. Нині ми маємо свого ветеринара, який  якісно і за сучасними протоколами обслуговає нашу групу. А тепер ми думаємо про кормозмішувачі для сімейних ферм», – зазначила Наталія Чижевська голова FMG «Покрівки». «Наш ветеринар не просто лікує наших корів та молодняк, він здійснює профілактику захворювань і пише нам рекомендації. Ми вже майже навчилися читати його почерк», – сміється членкиня FMG та голова СОК «Добробут Андріївки» Антоніна Куриленко.

Членкиня FMG «Дружні» Олена Фоміна зазначила: «Вести облік – це не дуже весела справа, але річні результати показують нашу ефективність і дають чітку уяву про можливості нашої ферми». Чоловік Олени, Сергій, та Іван Бабін зазначили, що тепер вони розуміють, які заходи варто здійснити для покращення ефективності сімейних ферм. «Ми, як і FMG «Покрівки», запланували на цей рік навчання з підвищення ефективності діяльності сімейної ферми», – може в один голос говорять Олена Заворихіна та Тетяна Шрамко і зазначають, що, нажаль, не всі сімейні ферми змогли взяти участь в річній зустрічі FMG.

Досвідом організації та діяльності FMG «Покрівки» та «Дружні»  її актив мав можливість поділитися на зустрічі з заступником Міністра аграрної політики та продовольства України Віктором Шеремета, яка відбулася 16 травня 2018 року у м.Скадовську. Сподіваємося, що успішний досвід роботи FMG не залишиться надбанням лише Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської, Полтавської областей, а  вдало пошириться і на інші регіони України .

 

Farm Management Group – група виробників молока, яка впроваджує систему управління фермою та долучена до навчання, що проводить CoopAcademy.

Метки: , ,